מלון גורדוניה

תגיות
כתובת: מעלה החמישה 90835, ירושלים
כתובת: מעלה החמישה 90835, ירושלים
טלפון: 02-3763717
טלפון: 02-3763717

אודות בית העסק

יש מעט מקומות שמספרים בקול כה צלול וברור את סיפורה של הארץ. רק במעט מקומות אפשר לערוך היכרות עם העבר וליהנות כל כך מן ההווה. מלון גורדוניה החדש במעלה החמישה הוא אחד המקומות האלה. היכרות עם המקום הירוק והשקט פורשת בפנינו את סיפורה של הארץ. יש בו את הקסם וכוח המשיכה האדיר של נוף הרי ירושלים לצד השורשים, המאבקים, הרצון לחיים שלווים, הקשר אל האדמה, הגפנים, היערות וההרים.

על המדרון הצפוני-מערבי של הר הרוח, בלב הרי ירושלים ורק עשרה קילומטרים מן העיר, ניצבת אנדרטת אבן קטנה לזכרם של חמשת חברי גרעין ההתיישבות “גורדוניה”. גורדוניה הייתה תנועת נוער ציונית-חלוצית שדגלה בערכי א”ד גורדון. חניכיה, צעירים שעלו לארץ כחלוצים, אימצו ערכים של עבודה וחינוך. חמשת חברי הגרעין נורו ב-1938 כאשר הכשירו דרך במעלה ההר. זמן קצר אחר-כך הוקם כאן הישוב שנושא את זכרם – מעלה החמישה.

קיבוץ מעלה החמישה הוקם כחלק מישובי חומה ומגדל. הוא שוכן לצד קרית ענבים והכפר אבו גוש. במלחמת העצמאות שימש הקיבוץ כבסיס של גדוד “פורצים”, לוחמי הפלמ”ח מחטיבת הראל. יצחק רבין בן ה-24, ששימש אז כמפקד חטיבת הראל שהגנה על הדרך לירושלים, שהה עם מפקדתו בדיוק כאן, במעלה החמישה, ביום בו הוכרזה המדינה.

ב-1940, שנה בלבד לאחר הקמתו של הקיבוץ, הבינו מקימיו שיש בידם אוצר. האוויר הטוב, הנוף הנהדר והאווירה הייחודית הובילו במהרה להקמת בית הבראה, שאחר כך נקרא בית מרגוע ובהמשך בית הארחה ובית מלון. מסורת האירוח שנרקמה כאן העמיקה והתחזקה.

תחילה נבנו במעלה החמישה שלושה מבנים עם גגות רעפים אדומים ומגדל שמירה. בתים אלה, שהיו כבר אז מרווחים וייחודיים, זכו לכינוי המחמיא “בתי הלורדים”. כבר בימי הקמתם נחשבו מבנים אלה לקובעי רף חדש של איכות והשתלבות בנוף ההררי. הם צופים אל הגבעות שמקיפות את הקיבוץ ונחשבים עד היום לבסיס מסורת האירוח הישראלית. מלון גורדוניה החדש מציב בדיוק באותו מקום, בלב אותם הרים גבוהים ואוויר צלול, רף חדש בתחום האירוח היוקרתי בישראל.

כמעט שמונים שנה חלפו מאז הוקם קיבוץ מעלה החמישה. הארץ השתנתה. אורח החיים שלנו השתנה. החלוציות שינתה פנים ועברה לתחומים אחרים, אבל הנוף הנפלא של הרי ירושלים, שנשקף מן הקיבוץ נותר יפה וייחודי בדיוק כמו אז, בתחילת המאה הקודמת.

הבקתות החלוציות נעלמו ובמקומן מציע מלון גורדוניה וילות איכותיות, שמעניקות לאורחים שמבלים בהן אירוח, נוחות ושלווה ברמה הגבוהה ביותר. הווילות מוקפות בטראסות אבן ירושלמית שטובלות בצמחייה מקומית, פורחת וצבעונית. בין כרמי הגפן, עצי הזית, התאנה והרימון. שבילים שנבנו מאבן ירושלמית מחברים את המלון הישר לסביבה החקלאית שמקיפה אותו. אי אפשר להפריד ביניהם ומפתה לצאת ולצעוד, לשבת תחת סוכת הגפן, ליהנות מן החיבור בין הפנים לחוץ, בין הנוף לעיצוב המוקפד, בין הירוק של הזיתים לטורקיז של מי הבריכה הפרטית, בין הענבים שצומחים בכרם ליין שמוזגים בחדר.

כל אלה מבטיחים חופשה אינטימית ומרחב פרטי מלווים בקשר בלתי אמצעי עם הטבע, הסביבה והנוף, מטבח גורמה באיכות הטובה ביותר ואינספור הצעות לבילויים, תרבות, טיולים ועיסוקים שיספקו את הסקרנות של כל אחד ואחת מכם.

 

לעמוד האינסטגרם של מלון גורדוניה

לדף הפייסבוק של מלון גורדוניה    לאתר האינטרנט של מלון גורדוניה

בתי עסק נוספים בקטגוריית בתי מלון ונופש    בתי עסק ידידותיים לטבעונים נוספים בירושלים והסביבה


תגובות

תגובות

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

Privacy Policy and Terms of Service

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera