מאפה של חייקה

טלפון: 0547921800
טלפון: 0547921800

אודות בית העסק

המסע הקולינרי של המאפים של חייקה התחיל בצד השני של העולם – בעיר קונקורדיה שבארגנטינה. שם, לגדות נהר גדול ובאדמה המישורית והפורייה, התפתחה מסורת חקלאית מקומית עשירה שאימצה בהצלחה גם השפעות תרבותיות וגסטרונומיות מאיטליה, מספרד, ממזרח אירופה וממקומות אחרים על הגלובוס.

את הפתיחות הזאת למטבחים מרחבי העולם, את ההיכרות ארוכת השנים עם עבודת האדמה ואת ההערכה לחומרי גלם איכותיים לקחו אתם בשלהי שנות ה-60 מרים (חייקה) ומשה שוסטרמן, כשעלו מדרום אמריקה אל צפון הנגב המערבי.  

אחרי שנים של עבודה חקלאית במושב שדי אברהם, התשוקה למאכלים שעליהם גדלו הפכה למוקד חייהם. תחילה ,חייקה אפתה עוגות במטבח המשפחתי בעיקר למשפחה ולחברים מהמולדת הישנה, אבל עד מהרה הוסיפו מנות ומאכלים חדשים כגון האמפנדות והאלפחורס, עד מהרה, הציעו למכירה בנוסף למאפים חומרי גלם ומוצרים מיובאים מדרום אמריקה והקימו חברה שפועלת בכל רחבי המדינה ושמעסיקה עשרות עובדים באזור.   

לאחרונה, נרכשה החברה על ידי קיבוץ אור הנר השכן, שיוסד גם הוא על ידי עולים מארגנטינה שהגיעו ארצה כדי לעבוד בחקלאות. כך הובטח שהמסורת המשפחתית והאזורית של מאפי חייקה תישמר לעוד שנים רבות ושהסיפור המיוחד הזה ימשיך את מסעו. "המאפה של חייקה" מצטרפת למשפחת "קייטרינג אסאדור", "קייטרינג טו מנו" ומסעדת "פטגוניה" של קיבוץ אור הנר ומשלימה בכך קבוצה גסטרונומית מקורית, חזקה ומשגשגת הפועלת בנגב הצפוני.

 

 

המוצרים שלנו:

אמפנדאס בטטה

אמפנדאס תפוא

אמפנדאס ירקות

אמפנדאס  תירס

אמפנדאס  פטריות

אמפנדאס חצילים

בצק  אמפנדאס

קנישס תפוא

 

לדף הפייסבוק של מאפה של חייקה   

בתי עסק נוספים בקטגוריית סימון מוצרים   


תגובות

תגובות

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera