יקב אמפורה

עסק טבעוני תגיות ,
כתובת: חוות מקורה
כתובת: חוות מקורה
טלפון: 04-984-0702
טלפון: 04-984-0702

אודות בית העסק

אנו ביקב אמפורה, ובחוות מקורה בה היקב שוכן, מקפידים על הדדיות אקולוגית עם הסביבה ופועלים בהתאם לערכים של שייכות לסביבה, התערבות מינימאלית ומניעת זיהום סביבתי.

היקב והחווה הם מחלוצי השימוש בתהליכים אקולוגיים המיושמים כיום בייצור היין ומעורבותם במהלכים לחיסכון באנרגיה והקטנת הזיהום הסביבתי תגדל בעתיד. כל זאת אנו עושים מבלי להתפשר על ערכי האיכות העילית.

מערכת אנרגיה סולארית מספקת את מרבית צריכת החשמל של היקב (למעט בתקופת השיא, בעת הבציר).

למערכת הסולארית תתווסף בעתיד גם מערכת קירור אקולוגית, המבוססת על הפרשי הטמפרטורה בין פני הקרקע לעומק של כמאה מטר. מהלך זה צפוי לחסוך כ- 50% מצריכת האנרגיה הנדרשת כיום למערכות הקירור של היקב.

מערכת המים ביקב מבוססת על שיטת טיהור מים הנקראת "אגן ירוק". מי השופכין של בית הבד והיקב עוברים טיהור ביולוגי בעזרת שלוש בריכות צמחים המיועדים לטיהור – צמחי גומא וקנה מסוגים שונים. המים זורמים דרך הבריכות בגרוויטציה ומסתננים עד לקבלת מים נקיים. בנוסף, משמשות הבריכות כמקום קינון ושהייה לציפורים.

יינן היקב, מאירם הראל, עובד בצמוד ליינן מעיין קושיצקי שמשגיח על העשייה הייננית ביקב במבט רחב. יחד עם צוות צעיר הם מייצרים מגוון רחב של יינות תוך הקפדה על הפרטים, בשיטות הכנה מסורתיות וירידה לפרטים הקטנים ביותר.

ביקב אמפורה מאמינים שסיפור טוב מתחיל ביין טוב. ומאחורי כל בקבוק יין שלנו יש סיפור.

לא נספר לכם את כל הסיפורים כי שלכם הרבה יותר מעניינים משלנו, אנחנו נדאג שיהיה לכם מקום להתחיל בו את הסיפור.

במקום ניתן לרכוש את מגוון היינות שלנו, כולם ויגן פרנדלי כמובן! כמו גם ספרים בנושא יין, גבינות טבעוניות מעולות, או פשוט להנות ממפגש היין שלנו שכולל לפחות ארבע מזיגות, סיור ביקב ופלטה של ממרחים ו/או גבינות טבעוניות (משתנה מפעם לפעם), פירות, אגוזים, לחם ועוד פינוקים.

לדף הפייסבוק של יקב אמפורה    לאתר האינטרנט של יקב אמפורה

בתי עסק נוספים בקטגוריית סימון מוצרים    בתי עסק ידידותיים לטבעונים נוספים בצפון


תגובות

תגובות

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera