עקב משבר הקורונה והחוסר במקומות ממוזגים כשבחוץ 34 מעלות, צפיתי את כמות האוכל שאני עומדת להכין מהשעמום ההולך והגובר. הזמנתי את ההורים להצטרף לצהריים של שבת והם הגיעו כרגיל עם אחותי הקטנה (בת 24 אבל בשבילי היא תינוקת).

ערכת טחון, שווארמה ורצועות סויה של מחוברים לחיים

18.08.2020 מאת: חן מור

איפה יוון ואיפה אני?

טברנה יוונית, צלחות מתעופפות באוויר, להקה של ארבעה גברים אוחזים בבוזוקי, מנגנים מוזיקה נעימה. עשן של נרגילה בטעם תפוח קינמון ממלא את המקום ואנחנו... תקועים בנס ציונה, מבינים שאתמול היינו אמורים לחזור משבועיים בחו"ל עם הבנים. "לפחות אילת מאמוש?" אני מסתכלת על עמית, יודעת שאין לנו סיכוי לממן חופשה כזו עכשיו. הבנים קופצים מהמיטה הגבוהה לנמוכה, מהנמוכה לגבוהה, ישר לתוך הקיר וחזרה למיטה ובייב רודף אחריהם בנביחות. "אולי תכיני משהו יווני? איזה גירוס? מוסקה?" עמית הציע.


גירוס שווארמה עם טאצ' יווני

לא מספיק שאני לא קמה כל בוקר למסאז' שנעשה בידי אל יווני, שותה בירה ללא תחתית ואוכלת צ'יפס כי הכל כלול, אני גם אמורה לעמוד ולבשל עכשיו? "רעיון נחמד, מה ההבדל בין גירוס לשווארמה?" ניסיתי להיזכר "גירוס זה עם טאצ' יווני" עמית ענה בביטחון.


מוסקה

לפני שלוש שנים טסנו בספונטניות לכרתים עם הבנים, דיל מהחלומות. יושבים כל היום בבריכה או בים, חסרי דאגות לארבעה ימים, חיים את החלום - אוכלים ארטיק דובדבן, פיצה בלי גבינה ישר מהטאבון "סו יו וונט ג'סט בייקון ייס?" מנסה להסביר לו שבלי שום דבר מן החי "סו ג'סט טונה יו וונט?" גם בלי דגים, גם הם יצורים חיים אני ממשיכה לשכנע. "אוקיי סו צ'יז נו מיט?" אחרי כמה נסיונות הוא הבין והפכתי להיות VIP אצלו.


פאד קאפו

שיעמום מביא אוכל

עקב משבר הקורונה והחוסר במקומות ממוזגים כשבחוץ 34 מעלות, צפיתי את כמות האוכל שאני עומדת להכין מהשעמום ההולך והגובר. הזמנתי את ההורים להצטרף לצהריים של שבת והם הגיעו כרגיל עם אחותי הקטנה (בת 24 אבל בשבילי היא תינוקת). "זה שווארמה?" אבא שלי שאל, "גירוס!" מיהרתי לתקן אותו. "מה ההבדל?" מירבי הוסיפה "גירוס זה עם טאצ' יווני אחותי".

ערכת מחוברים לחיים

אז טעים?  וואו. כן! קודם כל תערובות התיבול ייחודיות ומוסיפות המון. יש לי אמנם ניסיון רב בבישול אך לא חושבת שהייתי יכולה להגיע לטעמים האלה לבד. התיבול המזרחי הפך את המוסקה למעדן והתיבול של השווארמה נתן בדיוק את הטעם המצופה מהמנה. הטחון סופג טעמים והשתלב מעולה בשני התבשילים שהכנתי. ההורים שלי אפילו ציינו שאם לא היו יודעים שהמוסקה טבעונית לא היו מבחינים בכך. הרצועות היו מעולות גם כן וקיבלו באהבה את היוגורטחינה והתבלינים.

איך זה נראה? בצורתו הגולמית יבש ופחות מגרה. לאחר ההשריה כבר מתחיל לקבל צורה טובה יותר ואחרי בישול, התמונות מדברות בעד עצמן.

מריח טוב?  גם הריח בצורתו הגולמית פחות מגרה אך לאחר ההשריה במים הוא כמעט נעלם ולאחר בישול/אפייה/טיגון אין טעם לוואי וחומר הגלם מקבל את טעמי התיבול.

מה עם המרקם? לעיס. הטחון מאוד התרכך בבישול ובאפייה וספג נוזלים כך שמרקמו היה עדין יותר. הרצועות היו יותר לעיסות ויתכן שעם מעט יותר שמן הן היו אפילו טעימות יותר.

 

מחיר שווה? 120 ש"ח,  המוצר מכפיל את עצמו פי 5 לאחר שסופג נוזלים כך שעלות הערכה מאוד משתלמת ומספיקה למספר רב של מנות.

 

קישור לאתר של מחוברים לחיים

למתכונים: מוסקה טבעונית, פאד קאו טבעוניג'ירוס - שווארמה יוונית

 

לביקורות נוספות במדור

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera