להפתעתי גיליתי שהרצים הטובים בעולם בהיסטוריה בתחום הסיבולת היו טבעוניים. ובאופן לא מפתיע, עיקר התזונה שלהם התבססה על מזונות מלאים וטבעיים ? ירקות, פירות, קטניות, דגנים ואגוזים, ולא על מוצרים מעובדים.

האם אפשר להיות ספורטאי סיבולת טבעוני?

02.09.2020 מאת: אריאל רוזנפלד

אם אין לכם הרבה זמן לקרוא את המשך המאמר אז התשובה הפשוטה היא... כן

אם יש לכם 10 דקות פנויות מוזמנים להאזין להרצאה שלי מ-2014:

 

ויותר מכך, להסתכל באתר עולמי של ספורטאים טבעוניים במקצועות שונים

כל אחד יכול

השאלה שבכותרת רלוונטית לדעתי עבור כל אדם, גם אם הוא/היא לא עוסקים בספורט כלשהו, מכיוון שבמידה ואפילו ספורטאי סיבולת, המפעילים את הגוף שלהם פי 2-4 מאדם שלא עוסק בפעילות ספורטיבית, יכולים להיות טבעוניים, אז...כל אחד יכול.

באופן אישי אשתף שעברתי לתזונה טבעונית (מסיבות מוסריות) רק בגיל 38, מכיוון שעד לנקודת הזמן הזו חשבתי שפשוט אי אפשר שלא להתבסס תזונה מהחי, ולכן הסוגיה המוסרית אינה רלוונטית. ב-2011 לאחר שצפיתי בהרצאה המפורסמת של גארי יורופסקי, הבנתי שהנחת היסוד הזו אינה נכונה, ולראשונה בחיי התפניתי לעשות חשבון נפש עם עצמי ולחשוב האם אני מעוניין להיות חלק מתעשיית המזון מהחי.

אחרי כמה ימים של חשיבה עמוקה החלטתי שאני מפסיק לאכול מוצרים מהחי, וניצלתי את ההזדמנות הזו לחשיבה מחדש על עקרונות התזונה שלי. מאחר ובאותו הזמן הייתי כבר מספר שנים רץ למרחקים ארוכים, היה חשוב לי במיוחד לשמר את היכולות הללו (לא העזתי לחשוב על לשפר אותן) והתחלתי לקרוא על ספורטאי סיבולת טבעוניים.


סיום ספרטתלון 2015

הרצים הטובים בהיסטוריה

להפתעתי גיליתי שהרצים הטובים בעולם בהיסטוריה בתחום הסיבולת היו טבעוניים. ובאופן לא מפתיע, עיקר התזונה שלהם התבססה על מזונות מלאים וטבעיים – ירקות, פירות, קטניות, דגנים ואגוזים, ולא על מוצרים מעובדים.

וכך מעבר לעובדה שהורדתי את כל המוצרים מהחי מהצלחת שלי, מילאתי אותה במגוון גדול של ירקות ופירות שלא היוו עד אז חלק משמעותי מהתזונה שלי. את השינוי הרגשתי באופן מידי, בעיקר ביכולת ההתאוששות משמעותית טובה יותר, ולכן יכולתי להתאמן הרבה יותר מבעבר. 

יחד עם עומס אימונים גבוה יותר, הגיעו גם הישגים משמעותיים בתחום ריצת אולטרה מרתונים בארץ ובעולם. העיקריים שבהם:

סיום 3 פעמים של מרוץ הספרטתלון, אולטרה מרתון למרחק 247 ק"מ מאתונה לספרטה, הנחשב לאחד המרוצים הקשים בעולם

שיאן ישראל לריצה למרחק 24 שעות (228קמ)

ניצחון במרוץ 100 מייל חומת ברלין

ניצחון בעשרות מרוצים בישראל למרחקים 10-100 ק"מ


ניצחון במרוץ 100 מייל חומת ברלין ב-2016

ככל שהשנים חלפו אני מרגיש טוב יותר, יכול להתאמן הרבה יותר ומשוכנע וגאה עוד יותר בבחירה שעשיתי. מקור הבחירה היה מוסרי, אבל התועלת הבריאותית והספורטיבית עבורי היתה משמעותית מאוד ואני מברך על כך. אז אם ספורטאי סיבולת יכול להיות טבעוני... כל אחד יכול 

 

לכתבות נוספות במדור

 

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera