"אלו שהוסיפו לתזונה היומית שלהם ויטמין C היו יותר אנרגטיים וחוו שיפור בתחושה הכללית וברמות החיוניות"

חדשות משמחות מניו זילנד: מסתמן שויטמין C יכול להפוך אותנו למאושרים יותר

24.02.2021 מאת: סיכום מחקר של אוניברסיטת אוטגו, ניו זילנד

כבר מזמן הבנתם שוויטמין C טוב לבריאות, אבל מחקר חדש שבחן את הוויטמין מפרספקטיבה חדשה מראה שהוא יכול לשדרג גם את רמות האושר שלנו (ומהר!) 

כולנו רוצים להרגיש טוב, לשפר את הבריאות ואפילו את המראה, אבל איך משיגים את כל המטרות הללו? אחד מהוויטמינים הרב תכליתיים, שרבים מייחסים לו יתרונות מגוונים, הוא ויטמין C. למעשה, מדובר בוויטמין עם היסטוריה וכבוד, אחרי הכל, הוא הראשון שבחנו בניסוי הקליני המבוקר הראשון בהיסטוריה. מרשים, לא?

בשנת 1747, רופא הצי המלכותי הבריטי ג'יימס לינד החליט לחלק את צוות האונייה שליווה לשניים: חצי מהמפליגים שילבו בתפריט היומי 2 תפוזים ולימון אחד, בעוד שבקבוצת הפלצבו (הראשונה שאי פעם תיעדו!) קיבלו חומץ ומיץ תפוחי עץ. עם סיום ההפלגה גילו שהמשתתפים בקבוצת הפלצבו סבלו ממחלת הצפדינה, בעוד שאלו שצרכו פירות הדר היו מוגנים מפניה. 

הצפדינה כבר מזמן לא מאיימת עלינו, אבל היתרונות של ויטמין C ממשיכים להיות רלוונטיים, גם יותר מ-270 שנים לאחר אותו ניסוי. 

בעוד שנערכו אלפי מחקרים שהתמקדו בחיזוק המערכת החיסונית, בריאות כללית ואפילו בתחום הביוטי, מחקר חדש קיבל פוקוס שונה והחליט לבחון איך הוויטמין משפיע על מצב הרוח שלנו. אזהרת ספוילר: מסתמן שהוא מועיל גם בתחום הזה. 

הבשורה הניו זילנדית על ויטמין C – "משדרג תשוקה לחיים"

ניו זילנד מפורסמת בזכות הגבעות הירוקות והכבשים הרגועות, אך מסתבר שבאי שוכנת גם אוניברסיטה, אשר עורכת מחקרים רבים, אחד מהם, שיצא לאור באוקטובר 2020, מתמקד בהשפעתו של ויטמין C על רמות האושר שלנו. המחקר, שנערך באוניברסיטת אוטגו, בחן 167 משתתפים והתמקד ברמות האושר שלהם. אחרי שבועיים בלבד, אלו שהוסיפו לתזונה היומית שלהם ויטמין C היו יותר אנרגטיים וחוו שיפור בתחושה הכללית וברמות החיוניות. 

סיבה נוספת לשמחה: הטכנולוגיה הליפוזומלית שינתה את חוקי המשחק

ויטמין C "מפורסם" כבר יותר מ-200 שנים, אך רק בשנים האחרונות הוא נהנה מקפיצת מדרגה מרשימה, כשהתחילו לרתום הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, על מנת למקסם את הספיגה שלו בגוף. 

הכירו את הטכנולוגיה הליפוזומלית ששדרגה את עולם תוספי התזונה; מדובר בטכנולוגיה שפותחה עבור תחום התרופות, במטרה לשפר את ספיגתן בגוף, אך היום יודעים לנצל אותה גם עבור תוספי תזונה. 

מבט לעומק הטכנולוגיה הליפוזומלית בתוספי תזונה

המבנה הכדורי: הליפוזום הוא מבנה כדורי שעוטף את הוויטמין ומאפשר להוביל אותו לגוף ביעילות. 

"הובלה" בטוחה ליעד: הכדור שעוטף את הוויטמין ועשוי מרכיבים שומניים טבעיים, שומר על מקסימום זמינות ביולוגית ומגן עליו, לקראת הספיגה בגוף. 

פי 5 ספיגה: כולם כבר יודעים שכדי ליהנות מכל התועלות של הוויטמין, חשוב שהוא ייספג היטב, ובכן – כשמדברים על ויטמין C ליפוזומלי, אפשר להיות בטוחים. מחקר קליני מצביע על ספיגה הגבוהה פי 5 מסוגים שונים של ויטמין C.

ויטמין C ליפוזומלי בספיגה גבוהה מבית אקוסאפ

במהלך 2020, הוויטמין היה SOLD OUT ורבים חיכו ברשימות המתנה, כדי להזמין אותו שוב. ובכן, זה לא במקרה. מעבר ליתרונות המוכחים קלינית, מדובר בתוסף איכותי ואהוב. 

הוויטמין טבעי ומגיע ללא סוכר, ממתיקים מלאכותיים, סויה ושאר אלרגניים ויש לו טעם תפוז עדין. העובדה שהוא טבעוני ובעל תעודת כשרות מאפשרת לכל מי שאכפת לו מהבריאות שלו להוסיף אותו לשגרה היומית, מבלי להתפשר על מה שחשוב לו. ועכשיו, מה אתכם ועם הבריאות שלכם? אל תתפשרו על הבחירה הטובה ביותר עבורכם.   

לרכישת ויטמין סי ליפוזומלי של אקוסאפ לחצו כאן

מקורות 

המחקר של אוניברסיטת אוטגו – ויטמין C מאפשר לשפר את רמות האושר

 

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

*בשיתוף אקוסאפ

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

Privacy Policy and Terms of Service

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera