לכל אחד מקבוצת ויטמיני B יש חשיבות ותפקיד שייחודי לו, שילובם יחד יכול לתמוך בפעילות טובה שלהם בכל התהליכים המתקיימים בגוף.

קבוצת חיזוק ? קומפלקס ויטמיני B

07.03.2021 מאת: ויגן פרנדלי

משפחת ויטמיני ה-B היא משפחה מיוחדת במינה. היא מורכבת מ-8 ויטמינים שונים, אשר משמשים חלק ממרבית התהליכים המתרחשים בגופנו.   

בדומה לקבוצת כדורגל טובה, (מינוס שלושה שחקנים) לכל אחד משמונת ויטמיני ה-B יש תפקיד משלו במערכות ובאיברים שונים בגוף: במערכת העצבים, הדם, חילוף החומרים, המערכת ההורמונלית ועוד.  

על אף שויטמיני B שונים זה מזה בתפקיד ובמבנה שלהם, התרומה הכוללת שלהם קשורה בעיקר לתפקוד מוחי תקין, כמו למשל, ייצור של חומצות DNA. לכן, רמה מספקת של כלל ויטמיני B בגופנו, עשויה לשמור על תפקוד המוח (1). 

ויטמיני B – חיוניים לתפקוד תקין של חילוף החומרים ולהפחתת סטרס

תהליך חילוף החומרים שלנו בגוף, מושפע מגורמים שונים: תפקוד תקין של הגוף, הגיל שלנו, המין, גנטיקה, שינויים הורמונליים וגם לאורח החיים שלנו ולמזונות, שאותם אנו צורכים (2). את הגיל והגנטיקה לא נוכל לשנות, אבל יש גורמים שכן תלויים בנו: תזונה עתירת סוכרים, מזונות מעובדים, שינה מועטה, ישיבה ממושכת וחוסר בפעילות גופנית, מחסור בויטמינים ומינרלים – כל אלה ישפיעו על קצב חילוף החומרים שלנו, ואפשר לומר שהם בעיקר באחריותנו.  

כאן נכנסת לתמונה קבוצת ויטמיני B, שלה יש תפקיד חשוב בתפקוד תקין של חילוף החומרים. ויטמיני B תורמים לחילוף חומרים תקין ומאוזן של פחמימות, חלבונים ושומנים והפקת אנרגיה מהם. אבל זה לא התפקיד היחיד שלהם. מחקרים הראו כי במצבי סטרס (ויקום מי שלא חווה סטרס על בסיס קבוע) נטילה של ויטמיני B יכולה לשפר את רמת הלחץ והתפקוד, ולהעלות את מצב הרוח (3). 

B COMPLETE מבית אקוסאפ –צמחי ונספג ביעילות 

לכל אחד מקבוצת ויטמיני B יש חשיבות ותפקיד שייחודי לו, שילובם יחד יכול לתמוך בפעילות טובה שלהם בכל התהליכים המתקיימים בגוף. B-COMPLETE של חברת אקוסאפ הוא קומפלקס מאוזן של קבוצת ויטמיני B, הפורמולה נוזלית על מנת לשפר את ספיגתה בגוף, לכן היא יכולה להתאים למי שסובל מבעיות ספיגה כמו קבוצת הגיל השלישי ועוד. 

כיוון שויטמיני B מסיסים במים, העודפים שלהם לא נצברים ברקמות והם מתפנים בקלות. 

B-COMPLETE בגרסה החדשה היא פורמולה משודרגת המיוצרת ללא מרכיבים מן החי ומכילה את הנגזרות הטבעיות והפעילות של B12 מסוג מתילקובלמין וחומצה פולית טבעית (מתיל-פולאט), ויטמין B6 (P5P) וויטמין 3B nonfloash. 

אז אם קצב חילוף החומרים של גופכם איטי, או אם החיים שלכם עמוסי סטרס, זכרו שקבוצת החיזוק B-COMPLETE יכולה לתמוך בכם. 

COMPLETE B – סיכום יתרונות 

  • הפורמולה נוזלית ולכן רמת ספיגתה גבוהה בהשוואה לטבליות או כדורים, יכולה להתאים למי שסובל מבעיות ספיגה. 
  • נוח לשימוש, למתקשים בבליעת כדורים
  • B קומפלקס מכיל נגזרות פעילות של ויטמיני B 
  • מכיל 300 מק"ג ביוטין (B7) - ויטמין המשתתף בתהליכי הייצור של חלבוני הקולגן והקרטין, העשויים לתרום לבריאות העור, הציפורניים והשיער.
  • היפואלרגנית
  • המוצר אינו מכיל: סוכר, חומרים משמרים, ממתיקים מלאכותיים.
  • ללא רכיבים מן החי. 

לרכישת תוסף תזונה COMPLETE B של אקוסאפ לחצו כאן

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

מקורות:

B Vitamins and the Brain: Mechanisms, Dose and Efficacy--A Review - PubMed (nih.gov)

Metabolism - Better Health Channel

The effect of 90 day administration of a high dose vitamin B complex on work stress-Stough-2011-Human Psychopharmacology:Clinical and Experimental - Wiley Online Library

 

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

*בשיתוף אקוסאפ

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

Privacy Policy and Terms of Service

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera