"אומגה 3 היא קריטית לתפקוד המוח...רוב תוספי האומגה 3 מיוצרים מדגים, בתהליכים שמפרים את האיזון האקולוגי ופוגעים בדגה"

לספוג אומגה 3 ולשמור על הדגים במקומם הטבעי - בים

19.05.2021 מאת: ויגן פרנדלי

גורמים רפואיים ממליצים על אכילת דגים באופן קבוע. הסיבה מאחורי ההמלצה היא חשיבות צריכת חומצת שומן החיונית לגוף: אומגה 3, הנמצאת באופן טבעי בדגים. צריכת אומגה 3 היא קריטית לתפקוד המוח, וניתן לצרוך אותה באמצעות תזונה מתאימה או תוספי תזונה. היום, לאחר שהתפרסמו מחקרים מדעיים רבים בנושא, גורמים מקצועיים רבים הבינו, כי קיימת לדגים אלטרנטיבה מנצחת: ניתן לצרוך אומגה 3 ממקור צמחי (ספויילר – מאצות), כך גם שומרים על הבריאות, וגם שומרים על הדגה ועל איכות הסביבה. 

אומגה 3 – משפרת סימפטומים של הפרעות קשב וריכוז 

אומגה 3 הפכה לחומצת שומן מאוד פופולרית בעשור האחרון, מעין תוסף פלא. אחת הסיבות לכך שרבים מהללים ומשבחים אותה היא שאומגה 3 מסייעת להתמודד עם אחד האתגרים הכי מורכבים בימינו: הפרעות קשב וריכוז, בעיקר בקרב ילדים. במטא אנליזה שנעשתה באוניברסיטת אורגון, נמצא כי ילדים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז ונוטים להתרסה, עוינות, שינויים במצב הרוח וקשיי למידה, סובלים מרמות נמוכות של אומגה 3 בדם (1). במחקר שנערך בגרמניה על אוכלוסיית ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, אומגה 3 נמצאה כתורמת לשיפור הזיכרון לטווח קצר, שהוא למעשה המפתח ללמידה (2).

כארבעה אחוז מהילדים בישראל סובלים מדיכאון, בקרב מתבגרים התופעה נפוצה יותר, מחקר ישראלי שנעשה ב-2006, פרי שיתוף פעולה של בית החולים שניידר ואוניברסיטת בן גוריון מצא כי תוסף יומי של אומגה 3 יכול להועיל בטיפול בדיכאון בקרב ילדים (3).

הגירסה הליפוזומלית של אומגה 3 – איכותית ובעלת ספיגה גבוהה

בשוק תוספי התזונה, רוב תוספי האומגה 3 מיוצרים מדגים, בתהליכים שמפרים את האיזון האקולוגי ופוגעים בדגה החיה במעמקי האוקיינוסים. חברת אקוסאפ, המחוייבת לאיכות הסביבה, מפיקה את התוסף הליפוזומלי של אומגה 3 ממקור צמחי - אצת ים מיקרוסקופית אשר גדלה בבתי גידול ייעודיים. תהליך ההפקה של האומגה 3 מן האצות הוא תהליך מבוקר, המיועד לשמירה על איכותה. בנוסף, אומגה 3 מבית אקוסאפ נקייה ממתכות כבדות ורעלים אשר אופייניים למרבית תוספי אומגה 3 שמקורם מהים. 

בשונה משאר תוספי אומגה 3 ממקור צמחי יבשתי, התוסף הליפוזומלי של אומגה 3 מבית אקוסאפ מכיל את חומצות השומן החיוניות EPA ו-DHA. 

אומגה 3 היא חומצת שומן רגישה במיוחד. כשהיא באה במגע עם האויר או בחשיפה לטמפרטורות גבוהות, היא מתחמצנת. לציפוי ליפוזומלי יש יתרון אדיר: הוא מגן על חומצות השומן ומשמש כמעין שכבת בידוד, אשר מעכבת את תהליך ההתחמצנות של האומגה 3. כך, אנו מקבלים אומגה 3 איכותית לאורך זמן. 

סיכום יתרונות – אומגה 3 ליפוזומלית צמחית 

- אומגה 3 ליפוזומלית מיוצרת באמצעות טכנולוגיה חדשנית מתקדמת, המסייעת לשיפור הספיגה והזמינות הביולוגית של האומגה 3 בגוף.

- הליפוזום מגן על האומגה 3 מפני חומציות הקיבה ומסייע לה להיספג במעי – משם היא מועברת למחזור הדם.

- מכילה את חומצות השומן החיוניותEPA  ו-DHA.

- חומצות השומן החיוניות מופקות מאצת ים מיקרוסקופית, המגודלת בבתי גידול ייעודיים ובתנאים אופטימליים 

- בסביבה נקייה מרעלים וממתכות כבדות.

- מופקת בתהליך מבוקר לשמירה על החומר הפעיל מפני התחמצנות.

- אינה מכילה יוד. 

- אינה מכילה רכיבים מן החי. 

- המוצר מגיע בבקבוק מזכוכית כהה הנאטם בחנקן – למניעת התחמצנות החומר הפעיל.

- קלה לנטילה עבור ילדים ומבוגרים, המתקשים בבליעת קפסולות.

 לרכישת אומגה 3 ליפוזומלית של אקוסאפ לחצו כאן

 

מקורות:

Omega—3 fatty acid and ADHD: Blood level analysis and meta-analytic extension of supplementation trials. Elizabeth Hawkeya and Joel T. Nigga,b,  Published online 2014 Jun 2. doi: 10.1016/j.cpr.2014.05.005

 Effect of supplementation with long-chain ω-3 polyunsaturated fatty acids on behavior and cognition in children with attention deficit/hyperactivity disorder (ADHD): a randomized placebo-controlled intervention trial. Katharina Widenhorn-Müller, Simone Schwanda, Elke Scholz, Manfred Spitzer 4, Harald Bode 2. Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids . Jul-Aug 2014;91(1-2):49-60

מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מקבוצת כללית. חדשות שניידר – רופאים בשניידר: אומגה 3 יעיל נגד דיכאון בילדים. פורסם 6.6.2006 

 

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

*בשיתוף אקוסאפ

 

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

Privacy Policy and Terms of Service

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera