"מחקרים רבים אשר בדקו אוכלוסיות שטופלו בויטמין D לתקופות שונות, העלו כי תוסף ויטמין D תרם לירידה של כ-12% בסיכון ללקות בזיהום נשימתי"

הכל על ויטמין D - כי "הדרך של הגוף שלנו לספוג את קרני השמש בצורה מקסימלית ומיטבית" היה ארוך מדי

20.05.2021 מאת: ויגן פרנדלי

המדינה שלנו שופעת שמש ברוב ימות השנה. אחת האפשרויות לספיגה של ויטמין D בגוף היא באמצעות קרני השמש, אז איך יכול להיות שלרובנו יש חסר בויטמין D? ומה אפשר בכל זאת לעשות כדי להגיע לרמה מספקת של ויטמין D בגופנו? 

כתושבים במזה"ת אכן התברכנו בימים רבים של שמש, אבל, אורח החיים המערבי בו אנו מקפידים לשהות בחללים ממוזגים בימי הקיץ ואף נזהרים מחשיפה מוגברת לשמש, עשויים להוביל לבסוף למחסור השל הוויטמין הנחוץ. אוכלוסיות מסוימות בארץ מכסות את עורן בכל ימות השנה, ובקרב אוכלוסיות מבוגרות, מעל גיל 70, קצב הייצור של ויטמין D בעור פוחת באופן טבעי. התוצאה היא שאנו לא סופגים את מנת השמש היומית לה אנו זקוקים, ולכן הרמה של ויטמין D בגופנו עשויה להיות לא מספקת. 

אתגר נוסף שמעמיד בפנינו ויטמין D הוא שאפשר למצוא אותו רק בחלק קטן מהמזונות, בעיקר מהחי, ולא כולנו צורכים מזונות מהחי, מה גם, שקשה מאוד להגיע למכסה היומית הנדרשת ממזון בלבד, ולכן יש צורך במתן תוסף של ויטמין D. 

ויטמין D – מגן עלינו מפני זיהומים נשימתיים ועוד הפתעות

במהלך שנת 2020 יצאו משרדי וארגוני הבריאות בהמלצה כללית לציבור להקפיד על צריכת תוסף ויטמין D. אחת הסיבות להמלצה זו, היא שמחקרים רבים אשר בדקו אוכלוסיות  שטופלו בויטמין D לתקופות שונות, העלו כי תוסף ויטמין D תרם לירידה של כ-12% בסיכון ללקות בזיהום נשימתי (1). מחקר עדכני אחר ששופך אור על חיוניותו של ויטמין D, בדק נשים בהריון והעלה את האפשרות שמחסור בויטמין D בזמן ההיריון מקושר לסיכון גבוה ליילוד עם ADHD. המחקר הראה כי הסיכון ל- ADHD היה גבוה ב- 34% בקרב ילדים שלאימותיהם היה חסר בויטמין D בתקופת הטרימסטר הראשון והשני להיריון, לעומת ילדים שאימותיהן לא סבלו ממחסור בוויטמין (2). בנוסף, מצאו מחקרים כי מחסור בויטמין D קשור לכאבים בעצמות ובעלייה בסיכון לאוסטאופורוזיס (3).

 

ויטמין D3 ליפוזומלי – הטבעוני שנספג ביעילות בגוף  

ויטמין D הוא ויטמין ממשפחת הוויטמינים המסיסים בשמן (יחד עם הוויטמינים E,A ו-K), בעוד סביבת המעי היא מימית, מה שהופך את תהליך הספיגה שלו בגוף נעשה לאיטי ומסורבל. חברת אקוסאפ מצאה תשובה יעילה לאתגר זה באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך – הטכנולוגיה הליפוזומלית. בטכנולוגיה זו, מולקולות טבעיות יוצרות מעטפת סביב החומר הפעיל הנמצא בויטמין D, הן נושאות אותו בסביבה המימית של מערכת העיכול ומאפשרות לו לחדור בקלות לתאי הגוף. 

ויטמין D3 ליפוזומלי של אקוסאפ מתהדר בהישג מכובד נוסף - הוא הוויטמין D3 הטבעי והטבעוני הראשון בישראל, תמציתו מופקת מחזזית, הגדלה בסביבת פטריות ואצות, הנאספת בתהליך ידידותי לסביבה.

ויטמין D3 ליפוזומלי של חברת אקוסאפ מגיע בתצורה נוזלית, הוא מכיל 1,000 יחב"ל בכל נטילה בטעם לימון ליים מרענן והוא מתאים לילדים מגיל שנה.

לרכישת ויטמין D3 של אקוסאפ לחצו כאן

מקורות

Effect of Vitamin D3 Supplementation on Respiratory Tract Infections in Healthy Individuals: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. Danielle Vuichard Gysin, Dyda Dao, Christian Michael Gysin,2 Lyubov Lytvyn, and Mark Loeb. Published online 2016 Sep 15. doi: 10.1371/journal.pone.0162996,

 

Maternal Vitamin D Levels and the Risk of Offspring Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder. Minna Sucksdorff, MD Alan S. Brown, MD, MPH, Roshan Chudal, MBBS, PhD, Heljä-Marja Surcel, PhD, Susanna Hinkka-Yli-Salomäki, PhLic, Keely Cheslack-Postava, PhD, David Gyllenberg, MD, PhD, Andre Sourander, MD, PhD, Published:December 18, 2019

 

Jones AN, Hansen KE. Recognizing the musculoskeletal manifestations of vitamin D deficiency. J Musculoskelet Med. 2009;26(10):389-396

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

*בשיתוף אקוסאפ

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

Privacy Policy and Terms of Service

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera