כאן תוכלו לאכול, לקרוא, ללמוד ערבית, לשמוע הרצאות ולפגוש אנשים מיוחדים. ובמקום המיוחד הזה האוכל ביתי וישראלי, כזה שזוכר שבישראל חיים, לפחות, שני עמים.

ביקורת - קפה יאפא

27.01.2015 מאת: רוני פקר

"יאפא" הוא לא רק מקום לאכול בו. קפה יאפא הוא גם חנות ספרים בערבית ועברית ומקום מפגש למתעניינים והמעורבים בחיי העיר יפו. כאן תוכלו לאכול, לקרוא, ללמוד ערבית, לשמוע הרצאות ולפגוש אנשים מיוחדים. ובמקום המיוחד הזה האוכל ביתי וישראלי, כזה שזוכר שבישראל חיים, לפחות, שני עמים. "יאפא" עובר עכשיו תהליך של התקרבות ל"צד הטבעוני" וזה לאחר שמישל, הבעלים, הבין שחצי מקהל לקוחותיו צמחוני, ומתוך החצי הזה שליש טבעוני. כבר היום, כשתבואו, יהיה לכם המון מה לאכול, אך בקרוב בכלל תופתעו…

למנה ראשונה הזמנו מבחר מזטים שכללו טחינה ירוקה, חומוס תוצרת בית וסלט יאפא, כל אלו הגיעו עם פיתה ולחם שחור. הטחינה הייתה טעימה ונשארה מתקתקה ללא תוספת השום (שבעיני תמיד מזיקה). החומוס, לטענת שותפי לארוחה, מבין הדבר, היה טעים מאוד- כזה שעושים בבית אבל באופן הנכון והמדויק. הסלט נחתך על המקום והיה טרי וחמצמץ- עם סומק, בצל סגול ופטרוזיליה- הצליחו לקלוע בו בול בתיבול.

למנה עיקרית, יש לטבעונים שלוש אפשרויות (מתוך ארבע מנות עיקריות זה ממש מרגש)- מג'דרה, ממולאים ומקלובה. הלכנו על הממולאים והמקלובה שהיו נשמעים לנו מעניינים יותר. בצלחת הממולאים הגיעו שני פלפלים אדומים ענקיים. בתוכם התגלה מילוי של בורגול, גזר, גרגרי חומוס וצימוקים. המילוי היה טעים, אך הרוטב שעטף אותם היה מעט נוזלי ובלי הרבה טעם. למרות זאת, המנה הייתה טעימה, עדינה, לי זה מספיק.

המקלובה (שמגיעה עם יוגורט בצד שבמקומו תוכלו לבקש טחינה) הגיעה גדולה, יפה וחמה. אורז צהוב עם הרבה תבלינים וירקות- כרובית, תפוחי אדמה וחצילים. זאת הייתה המנה המנצחת של הסועד השני. כמה פשוט- ככה טעים, ללא צורך בהרבה מילים, תיאורים או תארים.

כששמע שאנחנו מ- vegan friendly הגיע מישל ופתח עמנו בשיחה בה סיפר על ניסיונותיו הרבים לבנות תפריט שיתאים לטבעוניים. הוא הראה לנו תמונות של המנות החדשות ושמח לשמוע רעיונות, לא לפני שהביא לשולחן סלט טופו שלימד על המאמץ שלו לבדוק מנות טבעוניות – משביעות וטעימות. הסלט היה טעים ומעניין, אני חשבתי והמלצתי לו להשרות קודם את הטופו שיהיה לו קצת יותר טעם (אחרי הכל טופו, לא?)

לקינוח תמרים וקפה שחור אסלי יצאנו לרחבה שמחוץ לקפה. השמש של יפו חיממה אותנו ואת זוג הזקנים שקשקשו על ידנו . הרחוב היה שקט ומסביבנו פיזזו להם יונים, רק היה חסר להן גבעול עם עלה של זית.

כמה: ארבעה מזטים- 32 ש"ח. מנות עיקריות – 36-38 ש"ח. כדור תמרים- 5 ש"ח. קפה בפינג'ן – 11 ש"ח.

למה: בשביל האוכל ובעיקר בשביל כל מה שמסביב לו. לא הגיע הזמן שכולנו נלמד ערבית?

לבלוג "גרעינים וזרעונים"

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera