למרות שהסטריטס זו כבר ממש רשת, האוכל נשאר תמיד טרי וטעים והשירות ביתי וחמים!

ביקורת - קפה The Streets

27.01.2015 מאת: רוני פקר
תגיות

בקיצור, היינו בסטריטס.

אבל מה חדש? אני ומ' אוכלות ב"דה סטריטס" לפחות פעם בשבוע, כל אחת את המנה שלה (אני סלט קינואה עם טופו, היא סלט עוף או שניצל). אך הפעם, לכבוד ביקורת המסעדות המהפכנית, ביקשתי ממנה לאכול גם היא מנה טבעונית. האמת שבהתחלה הופתעתי עד כמה היא משתפת פעולה, אבל על מה שקרה אחר כך כבר לא הייתי לי שליטה.

כשעמרי סיפר לי שגם בסטריט עשו מהפך והוסיפו מנות טבעוניות אמרתי לו שאת התפריט שלהם אני מכירה בעיניים עצומות ולא נראה לי שהוא השתנה, אבל נתתי בו אמון והחלטתי ללכת לבדוק. הגעתי לפני מ' בשביל לבחון את התפריט מחדש ושמחתי לגלות את הסימן – vegan  ליד המנות האהובות, להפתעתי גיליתי גם מנות חדשות כמו המבורגר צמחוני (טבעוני מבלי הלחמנייה שבה יש ביצה), סלט אטריות אורז שאפשר להחליף בו את העוף בטופו ועוד כמה מנות לבוקר (מיני כריך ושקשוקה טופו). ההחלטה קשה, באמת שרציתי, בשבילכם, לטעום מהמנות החדשות, אבל ההרגל ובמיוחד סלט הקינואה חזקים ממני. מ', שהצטרפה ברוח סערה לשולחן דווקא הביעה נכונות להתנסות והזמינה, ברוח הדברים, קציצות, טבעוניות.

בקיצור, הזמנתי סלט קינואה. אין מה לעשות, מנה מנצחת לא מחליפים. כחלק מהעסקית לקחתי גם למנה ראשונה סלט שעונה לשם "שגית" (ובקשתי בשביל מ' את הגבינה בצד) הסלט שהגיע היה טעים, אבל לא מושלם מבלי תחליף מספק לגבינה, אולי הייתי צריכה לקחת מרק אבל המרק היומי – תירס, לא נשמע כמו מציאה גדולה. מ', כחלק מהמאמץ הטבעוני, הזמינה פרחי כרובית מטוגנים שהגיעו עם עגבניות וטחינה וזכתה במנה ממש טעימה, מגיע לה, היא השתדלה.

אבל גלגלים מסתובבים וכשהגיעו המנות העיקריות, אני קבלתי באושר את המנה הקבועה ומרוב התרגשות שכחתי שאני פה בשביל לבקר ולצלם. אמרתי כבר שהסלט קינואה של הסטריטס (מלא בעלים, עגבניות, אגוזי מלך וחמוציות, ומעל הכל- רצועות בטטה וטחינה גולמית, בתוספת טופו) הכי טעים בעולם? גם מ' שמחה למראה הקציצות, אך כשלקחה מהן ביס חשכו פנייה. שאלתי אותה אם טעים לה והיא ענתה בפרצוף מבויש "לא כל כך", טעמתי אני- הקציצות היו טעימות, ממש טעימות, עם המון ירוקים ועטופות ברוטב עגבניות. אבל היא, מה לעשות, בן אדם של בשר (אל תיתממו, גם לכם יש חברים כאלו) ומכיוון שלא משאירים חברים עצובים, הצעתי לה שתחליף את המנה בעוד היא בטובה אמרה "מה פתאום, אני אהרוס לך את הביקורת". הצעתי שתקח את ההמבורגר פטריות וטופו אבל היא ענתה בתוקף "עד פה. אם בא לי המברוגר אני אוכל ה- מ-ב-ו-ר-ג-ר", שתקתי. המלצרית זיהתה את ההתרחשות בשולחן ושאלה אם טעים לה, כשקבלה פרצוף מסויג היא התעקשה להחליף את המנה.

מ', בלב כבד, אך בזריזות ושמחה, ביקשה קציצות של "אנשים רגילים". בעוד היא מחכה למנה ואני אוכלת את הסלט בשקיקה, ניהלנו שיחה על טלה ופרה. שותפתי לשולחן אמרה שבחיים לא תאכל חתול או כלב, ואני חשבתי שאוכל הוא בעיקר עניין תרבותי (בהודו, למשל מי תחשוב על לאכול פרה קדושה). מ' סיכמה ואמרה שהיא אוכלת מבלי לחשוב על מי ומה, הרגשתי שהבהרנו איזו נקודה, אבל כשהגיעו הקציצות (כן, כן מפרה) היא כבר הייתה בעולמה. ככה, כשכל אחת לא מתערבת לשנייה אנחנו באמת מסתדרות נפלא.

איפה: אבן גבירול 114, קינג ג'ורג' 70 (יש סניף גם בבזל, אבל עם פחות מבחר לטבעונים) פתוח.

מתי: שבעה ימים בשבוע, 24 שעות בימימה.

כמה: על שתי ארוחות עסקיות, עם מנה ראשונה, עיקרית ושתיה, שילמנו 112 שקלים, שווה לא?

למה: כי למרות שזו כבר ממש רשת, האוכל תמיד טרי וטעים והשירות אדיב וחמים.

(לתמונות ומידע על מנות טבעוניות נוספות במסעדת "the streets")

לבלוג- "גרעינים וזרעונים"

 

לעמוד בית העסק

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera