עונת החתונות בעיצומה, וזוגות רבים חולמים על אירוע טבעוני אך חוששים מתגובת הסביבה. אז איך עושים זאת במינימום התנגדות ובמקסימום אהבה?

חתונה טבעונית - טיפים מעשיים

04.07.2015 מאת: Rishivela, יוטיוברית טבעונית
תגיות ,

עונת החתונות בעיצומה וזוגות רבים חולמים על אירוע טבעוני אך חוששים לעשות זאת כיוון שדואגים שייתקלו בהתנגדות מהמשפחה הקרובה, בביקורת מהאורחים, או באמירה שהם כופים את דעותיהם על אנשים אחרים.

זה היה המצב אצלי לפני שנתיים. אני ובן זוגי התארסנו והתחלנו לתכנן את החתונה שלנו, אני הייתי טבעונית והוא היה בדרך (היום הוא כבר טבעוני מלא), ועלה בנו רצון לעשות אירוע שמרגיש לנו נכון מבחינה מוסרית ובריאותית, אך לא ידענו כיצד הסביבה תקבל החלטה כזו. 

למרות החשש החלטנו ללכת על החלום שלנו, והתוצאה היתה חיובית הרבה מעבר למצופה. מתוך 150 האורחים שהגיעו לחתונה שלנו היה רק עוד טבעוני אחד, כך שאנשים באמת לא ידעו למה לצפות. מה שקיבל את פניהם היתה סעודה טבעונית עשירה וצבעונית שהצליחה להפתיע את כולם בכמות השפע שיש לטבע להציע. אף אורח לא יצא רעב והפידבקים היו חיוביים כולם, מספר אורחים אף אימצו את אורח החיים הטבעוני לאחר האירוע!

כמה טיפים לחתונה טבעונית מוצלחת עם מינימום התנגדות ומקסימום אהבה:

1) הכי חשוב ליישר קו עם בן/בת הזוג כדי שתוכלו להציג חזית אחידה ומגובשת מול המשפחה כאשר אתם מעלים את הכוונה שלכם לערוך חתונה טבעונית. תעשו שיעורי בית, בדקו את האפשרויות השונות וקבלו החלטה משותפת, שניכם צריכים להיות משוכנעים שזה חשוב לכם.

2) כדאי לעדכן את בני המשפחה הקרובה באופן אישי לפני האורחים האחרים, להרגיע אותם שהכל בשליטה ושיהיה אירוע עשיר, משביע וצבעוני בדיוק כפי שהטבע יודע להציע.

3) הדבר המשמעותי ביותר לחתונה טבעונית מוצלחת הוא למצוא קייטרינג טבעוני מדהים, ויש כל כך הרבה אפשרויות בימינו! לוודא שיש מגוון של מאכלים, החל מסושי, דרך אוכל הודי ועד לחומוס, לטבע יש משהו להציע לכל אחד. כדאי גם לקחת אתכם לטעימות את המשפחה הקרובה כדי שתהיה להם גם בחירה ושייראו שיש הרבה אפשרויות טעימות לאורחיהם.

4) מומלץ מאוד ליידע מראש את האורחים בכך שהחתונה תהיה טבעונית ולהלהיב אותם על כך. לציין בהזמנה ש"תוגש סעודה טבעונית עשירה!" מכין את האורחים למשהו אחר וכך הם לא מופתעים בחתונה אלא מגיעים סקרנים.

5) לא לשכוח להתמקד בלב האירוע- אהבה. אתם משתפים את מה שאתם אוהבים ומה שמשמח אתכם, וברגע שאתם משתפים מהמקום הזה, מתוך האושר השלם שלכם, האורחים יגיבו בהתאם. כל עוד אתם דואגים לשפע שאתם יודעים שיש לטבע להציע אין כל סיבה שתהיה התנגדות, זה היום שלכם וכולם ישמחו אתכם שמחה מלאה.

שנה וחצי לאחר החתונה אנחנו עדיין מקבלים מחמאות על האוכל שהוגש. אם יש לכם חלום לחגוג את אהבתכם מבלי לפגוע באף יצור חי זה אפשרי לחלוטין, רק דאגו לכבד את המשפחה שאתם אוהבים בדרך ואני מבטיחה שגם אתם תופתעו מהתוצאה.

טיפים לחתונה טבעונית בטבע, רגעים קסומים מהחתונה שלנו ואת האוכל המופלא שהוגש ניתן לראות בקישור זה.

מזל טוב ובאהבה רבה,

Rishivela, יוטיוברית טבעונית.

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

עוצב בהתנדבות ע"י ברק לאונרד, הראל לוי    נבנה ע"י בזיליקום גידול אתרים מקודם ע"י קידום אתרים עידן בן אור

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera