מלח שחור הוא חומר גלם נהדר מהמון סיבות, לא רק הטעם הבייצתי שלו, אלא גם המרקם הבייצתי שהוא נותן בשילוב עם חומרים שונים

מלח הודי שחור

01.07.2020 מאת: אור מושקוביץ

ניפוץ מיתוסים

לפני שניגש לעניינים, חשוב לי קודם לשפוך אור על דעה נפוצה אותה אנשים מחזיקים מתוך חוסר הבנה. פעמים רבות יצא לי לראות אנשים המשוכנעים שהמלח השחור מהרי ההימלאיה, והמלח השחור ההודי, הם שני דברים שונים. למרות שהם זהים לחלוטין בתפקידם והרכבם. למעשה הימלאיה זול בהרבה מן המלח ההודי.

אחרי שניפצתי לכם דעה עתיקת יומין, אסביר באמת מה המוצר המדובר. מלח שחור הוא תבלין, מלח, בטעם שמזכיר ביצה. כן כן, ביצה! הפיתרון המושלם לחביתות עדשים/חומוס/טופו.
בנוסף לשימושים בחביתות וכדו', למלח השחור יש שימושים רבים וטובים אחרים.

אפשר להוסיף אותו כמעט לכל דבר

לפני שעברתי לטבעונות, אהבתי מאכלים המורכבים מביצה או ממרחים שהוסיפו אליהם ביצה, היופי במלח שחור שהוא לא רק לטיגון או בישול ניתן להשתמש בו "חי" כתיבול לכל דבר, בין אם אתם מבשלים תפוחי אדמה ומחליפים את הביצה הקשה במלח, או  מוסיפים את המלח לסלט אבוקדו ובין אם אתם מכינים סלט "ביצים" מטופו- המלח השחור נותן את כל הטעם!
מה שכדאי לקחת בחשבון הוא, שעלינו להוסיף ממנו בזהירות רבה ולא לשכוח לערבב היטב לפני שנותנים ביס, כי תאמינו לי- אף אחד לא רוצה לקחת ביס מרוכז  ממלח הזה.

מלח שחור הוא חומר גלם נהדר מהמון סיבות, לא רק הטעם הבייצתי שלו, אלא גם המרקם הבייצתי שהוא נותן בשילוב עם חומרים שונים כמו תערובת חביתה מקמח עדשים ומים (מוסיפה רגע לפני ששמה במחבת, אחרת זה נהיה מאין ג'לי שמזכיר חלבון ביצה)
הוא מוסיף את הטעם המיוחד שלו לכל דבר שבו אתם רוצים להרגיש את טעם של ביצה, כמו ממרחים, אבוקדו, סלטים שונים, בלילות שונות ועוד.

הבעיה היחידה במלח השחור היא הריח הנוראי, אי אפשר להתעלם מהריח לא משנה כמה תנסו. הריח החזק שלו מגיע מהגופרית שמצויה בו, פשוט מסריח.

טיפים ואופני שימוש נוספים במלח שחור:

1. אם יש לכם מכונת תבלינים בהישג יד, תטחנו את המלח לאבקה- ככה התבלין מורגש בצורה טובה יותר, כמות קטנה ממנו תספיק. בנוסף, השימוש באופן הזה עוזר למלח להתערבב יותר טוב במנה(ככה אנחנו לא נשארים עם גושי מלח).

2. מכיוון שהטעם של המלח נחלש לאחר הבישול, הוסיפו את המלח השחור רק לאחר סיום הבישול(אם ניתן).

3. לרוב אין צורך להוסיף מלח רגיל בנוסף למלח השחור.

השימושים שלי במלח שחור:
חביתת עדשים, ציפוי ל"שניצל", "מיונז" ללא שמן מטופו משי ושקשוקה טופו.
בנוסף אני משתמשת במלח בסלט "טונה", מקושקשת טופו וכמו שכבר ציינתי קודם- בסלט תפוחי אדמה במקום הביצה הקשה, ממרח אבוקדו וסלט "ביצים". ניתן להוסיף לסביח, ממרחי חומוס, סלטים עשירים ופשטידות. 

ההמלצה שלי לכל טבעוני באשר הוא- כדאי שיהיה לך מלח שחור בהישג יד!

חזרה לבלוג

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera