הדרך החדשה לפעול למען בעלי החיים ואיכות הסביבה, ולהיות מעסיק אטרקטיבי - תו ההייטק של ויגן פרנדלי.

תו המעסיק לחברות ויגן פרנדלי

21.07.2020 מאת: עידו אלישר

תו חדש לקהל הטבעוני

בתחילת שנת 2020 השיקה העמותה תו חדש שנועד לעזור לקהל הטבעוני והטבעוני-פרנדלי בארגונים להרגיש בבית, ובמקביל לעזור לארגונים בישראל לחזק את האג'נדה הסביבתית שלהם, להעלות את האחריות החברתית התאגידית שלהם ולחזק את מגוון העובדים בחברה.

לאורך שנות הפעילות שלנו בויגן-פרנדלי, קיבלנו המון תגובות ושאלות לדוגמאת: היכן כדאי לי לחפש עבודה? איפה יתחשבו בצרכים שלי כטבעוני? או אפילו תלונות כמו "תספרו לכל הקהילה שבחברה X ממש לא מתחשבים בטבעונים, אין אפילו חלב סויה במקרר."  יחד עם זאת, המודעות עולה גם במגזר העסקי, במיוחד בשנתיים האחרונות, חברות רבות רוצות להיות יותר ירוקות וגם יותר בריאות כלפי העובדים שלהן (מבחינת היצע המזון במקום העבודה).

היום זה כבר ברור

היום ברור למעסיקים כי מקום העבודה, המקום בו אנו מבלים את רוב שעות היום שלנו, משפיע באופן ישיר על בריאות העובדים, הן פיזית והן נפשית. אנחנו רואים איך חברות גדולות עוברות ל"משרד ללא נייר", ואפילו עושות מאמצים רוחביים לטובת חיסכון באנרגיה ומים. למשל,רישות בתאורה חסכונית, מזגנים חסכוניים ואפילו כל כלי החד-פעמי המזהמים מוצאים משימוש. אבל בהקשר של המזון, יש עוד מקום לשיפור. כאשר הבחנו כי שני הצדדים, העובדים והחברות, מעוניינים ליצור סביבה עסקית ויגן-פרנדלי, החלטנו להרים את הכפפה - כך נולד לו התו החדש.

רק חיכו שנגיע

מהר מאוד ראינו הצלחה וביקוש אדיר מצד החברות הישראליות להיות שותפות לפרויקט החדש שלנו. תאגידים בינלאומיים וחברות ישראליות המעסיקות אלפי עובדים כבר הצטרפו אלינו ונהנות מהיותן החלוצות במהפכה הירוקה שהייטק הישראלי חווה ובניהן: Applied Materials, SQLink, AppsFlyer, Microsoft R&D Israel, Wazimo, Xtra-Mile, Software Sources, Helen Doron, Speasy ועוד.

אז מה זה אומר להיות מעסיק ויגן פרנדלי?

תו החברות יוצר סטנדרד בסקטור העסקי. סטנדרד שקובע ומסמל את הערכים ודרכי פעילותן של חברות בעלות חזון אקולוגי, בריאותי וידידותי לבעלי חיים. כדי שחברה תוכל לקבל את תו ויגן-פרנדלי עליה לעמוד במספר תנאים ותקנות. תקנון התו נוגע בשלושה נושאים מרכזיים:

1. אופי פעילות ומהות החברה. למעשה, שהחברה לא פוגעת בסביבה ובבעלי חיים מעצם הפעילות העסקית היומיומית שלה.

2. הנגשת אופציות מזון טבעוני בחברה: במטבחונים, באירועים ובפעילויות וכך למעשה נוצרת ההבטחה כלפי העובדים הרלוונטים בארגון למזון המתאים עבורם, בצורה מספקת, בכל הזדמנות. כלומר, על כל מוצר שהחברה מספקת לעובדים, עליה לספק גם אלטרנטיבה טבעונית.

3. ציוד וריהוט - נועד לאפשר לעובדים שלא מעוניינים להשתמש במוצרים מעור למשל, לקבל ציוד וריהוט מחומרים סינטטיים. בנוסף, אנו מעודדים את החברות להפסיק את השימוש בכלים חד פעמיים ולעבור לכלים רב פעמיים.

לעזור לאלה שדואגים לסביבה ולבריאות העובדים

אנו רוצים לעזור לארגונים בעלי מודעות סביבתית גבוהה ולארגונים הדואגים לבריאות העובדים שלהם למתג עצמם ככאלה ולחשוף אותם בפני הקהילה שלנו, ושאר אוכלוסיית ישראל. אנו עושים זאת באמצעות סט של שירותים:

1. מתן זכות שימוש בלוגו העמותה לטובת מיתוג באון-ליי ובאופ-ליי (אירועים/משרד וכו')

2. פרסום באינדקס ויגן-פרנדלי כמעסיק/חברה המהווה בית חם לקהילה הטבעונית/צמחונית בישראל ופרסום משרות פתוחות דרכנו

3. מתן חבר מועדון ויגן-אקטיב לכל עובדי החברה שיוכלו להינות מהטבות ומבצעים מיוחדים בבתי עסק ויגן-פרנדלי וכך להחשף לעולם הטבעונות גם מחוץ לשעות העבודה, עם החברים והמשפה.

4. העברת הרצאות בנושאי בריאות, אקולוגיה/ מוסר, ספורט ועוד במשרדי החברה

5. ועוד ועוד...

מבחינת אחריות חברתית תאגידית, כתוצאה מהכנסה של אופציות טבעוניות למטבחוני החברה, אנו יודעים לתרגם את כמות החלב/ביצים/מנות בשר/כוסות חד"פ שנחסכו לחיסכון של מים, חשמל, פחמן דו חמצני (פליטות גזי חממה) ואפילו שטחים חקלאיים. את המידע אודות החיסכון יכולה החברה להציג בדוח האחריות התאגידית השנתי שלה למשקיעים/לקוחות ורגולטור. 

 

רוצים שגם החברה שלכם תקבל את תו ויגן פרנדלי? 

צרו איתנו קשר, עידו אלישר, מנהל הפרויקט ido@vegan-friendly.com

לכתבות נוספות במדור

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera