טלי שמעוני

תגיות ,

אני טלי שמעוני, טבעונית ואקטיביסטית.

שנים על גבי שנים הייתה בתוכי התחושה שמשהו לא קוהרנטי ביני לבין הצלחת. כמה שנים אחרי שהייתי צמחונית חקרתי עוד קצת את העניין, ואז די מהר נהייתי טבעונית. המעבר לטבעונות היה לי ברור, פשוט ואין אפשרות אחרת. 

אני גינקוסופית- מלווה נשים ונערות מטפלת בהן בכל שלבי החיים. סביב נושאים של מחזור, וסת, פוריות, הריון וגיל המעבר, כאשר בבסיס הטיפול מונחת ההבנה שהגוף שואף תמיד להגיע לאיזון ולבריאות הטבעיים שלו.

מפעילה את הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו (יחד עם קולגה וחברה מוריה שלוי).

מטפלת במגע, בשיאצו ובעיסוי בטן בשיטת ארויגו, וכן מטפלת ומלמדת נשים שיטת ריפוי עתיקה- אמבט אדים וגינלי.

עקרון מוביל בתהליכי הטיפול הוא להחזיר למטופלת את השליטה על הגוף באמצעות מתן כלים וידע להעמקת היכרותה עם תהליכי גופה. כך תוכל כל אחת לעשות בחירות לגבי בריאותה באופן המיטבי והמתאים לה ביותר. 

בטיפול אני משלבת כלים וידע שרחשתי במהלך השנים בהכשרותיי השונות ובלמידה עצמאית מתמדת. 

קצת על כל טיפול:

עיסוי בטן בשיטת ארויגו

עיסוי בטן בשיטת ארויגו הוא שיטת טיפול לחיזוק הרחם ואיברי האגן והמערכות המשפיעות והמושפעות מהם. הטיפול מסייע מאוד בהקלה בכאבי וסת ותופעות נוספות הקשורות למחזור החודשי, וכן להגברת פוריות וסיוע בתהליכי פוריות. 

השיטה משלבת טכניקות עיסוי מסורתיות משבט המאיה בבליז, אשר במרכז אמריקה, עם ידע פיזיולוגי ואנטומי עמוק. 

טיפול בשיטת ארויגו מסייע במצבים: קושי להרות, בעיות פוריות, תסמונת קדם וסתית, כאבי וסת ומחזור, אי סדירות במחזור, מיומות, ציסטות, דימום מוגבר, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, צניחות איברים, דליפת שתן, החלמה לאחר לידה, הפרעות במערכת העיכול (תסמונת מעי רגיש, עצירות, נפיחות), כאב בעת יחסי מין, תופעות של גיל המעבר, דלקות חוזרות בדרכי השתן, בפות ובנרתיק. 

במהלך הטיפול הראשון אני מלמדת טכניקה של עיסוי עצמי. המטופלת מקבלת לידיה כלי מדהים ומעצים, והופכת להיות המטפלת של עצמה. העיסוי העצמי הוא אחד המתנות הגדולות בחיים שאישה\נערה יכולה לתת לעצמה.

אמבט אדים וגינלי

אמבט אדים וגינלי היא שיטה חכמה ופשוטה לריפוי והקלה במגוון רחב של כאבים ותופעות שנשים חוות באזור האגן. זוהי סאונת אדים הנעשית בישיבה מעל קערת מים חמים וצמחי מרפא וממנה עולים אדים חמים ונעימים. 

אמבט אדים וגינלי, נקרא לעיתים גם אמבט אדים יוני (yoni steaming). יוני היא מילה בסנקסקריט שפירושה מקום מקודש, פות, נרתיק, רחם. כלומר האזור המקודש של האישה. המילה מתארת גם מושגים נוספים ביניהם לידה ובית. אמבט אדים וגינלי, ככל שהוא שיטה פרקטית לאיזון, בריאות וחלמה של אזור האגן- כך הוא משמש גם ככלי, אפילו טקסי, "לחזור הביתה" לחכמת הגוף, האגן והרחם. 

הטיפול מסייע במצבים של: 

כאבי וסת ומחזור, שרירנים, ציסטות, אנדומטריוזיס, קושי להרות, סימפטומים של גיל המעבר, יובש בנרתיק, כאב בעת יחסי מין, עצירות, ליבידו נמוך, דלקות בפות ובנרתיק, החלמה לאחר לידה (פה לשים לינק לויסטים לאחר לידה), לאחר הפלה, טראומות, החזקת רגשות של בושה ופחד באגן. 

שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול מגע, אשר התפתחה ביפן, ומבוססת על עקרונות הרפואה הסינית. 

טיפול שיאצו מבוסס על הנעת כוח הריפוי הטבעי הקיים בגוף. 

מטרת הטיפול היא ליצור תנועת אנרגיה במערכת הפיזית והרגשית בתוכנו. המקור לרוב התופעות והקשיים מצוי בחסימה של אנרגיית החיים (צ'י) ולכן התנועה שטיפול שיאצו מביא אל תוך המערכת מסייעת לחסימות להשתחרר. תנועה הרמונית מחליפה את התנועה החסומה.   

טיפול שיאצו נותן מענה במגוון הרבדים הקיימים בנו- פיזי, רגשי, אנרגטי, ומכוון לשמש מרחב ליצירת החיבור בין הרבדים הללו אצל המטופלת. שיאצו מזין את הגוף ומביא לחיבור לגוף, איזון אנרגטי, קלילות רגשית, שיפור בתנועה, חיוניות של הגוף והנפש ואיזון הורמונלי. 

לטיפול שיאצו פתרונות רבים במגוון מצבים וזמנים בחיים: אי נוחות וכאבים האופייניים לתקופת ההריון; לצד טיפולי פוריות; דיכאון וחרדה; מצבי לחץ ומצב רוח ירוד; הפרעות שינה; כאבי גב, אגן, צוואר ומפרקים; חוסר איזון הורמונלי; כאבי וסת, PMS, אי סדירות במחזור החודשי, אנדומטריוזיס; מחלות אוטואימוניות; סימפטומים של גיל המעבר, בעיות עיכול ועוד. 

טיפול שיאצו מאפשר: 

  • איזון הורמונלי 

  • תמיכה וחיזוק רגשיים 

  • חיבור לגוף והעמקת תשומת לב פנימית 

  • מנוחה אמיתית והגברת שקט פנימי

  • ויסות של מערכת העצבים ומצבים רגשיים מציפים 

  • חיזוק ואיסוף לאחר לידה 

 ניתן לפנות אלי בטלפון על מנת לקבוע פגישה.


תגובות

תגובות

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

עוצב בהתנדבות ע"י ברק לאונרד, הראל לוי    נבנה ע"י בזיליקום גידול אתרים מקודם ע"י קידום אתרים עידן בן אור

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera