קישורים לאתרים של עמותות ופרויקטים טבעונים נוספים

 ההרצאה הכי טובה

הפצת ההרצאה של גארי יורופסקי הינה פרוייקט משותף של הארגונים הבולטים בארץ לקידום טבעונות וזכויות בעלי-חיים. ההרצאה הוכיחה את עצמה כגורם ההשפעה הגדול ביותר לטבעונות. ממועד פרסום ההרצאה לראשונה ב10 באפריל 2011 התקבלו עשרות אלפי עדויות של צופים נלהבים ששינו את אורך חייהם.


עמותות


חוות החופש

חוות החופש היא מיזם חדש בארץ המבוסס על מודלים דומים ברחבי העולם. החווה נולדה מתוך חזון המשותף למאות אלפי אנשים בישראל, השואפים לשינוי תפיסתי מהותי ביחס האדם ליתר ברואי כדור הארץ, שחולמים שיום אחד כולנו נהיה מסוגלים לראות את בעלי-החיים כיצורים הזכאים לחיי חופש, שניתן לחיות עימם בהרמוניה מבלי לפגוע בהם, לשעבד ולנצל אותם, מבלי לגזול את בשרם, חירותם ונשמתם.


יומן חייתי

תכנית המופקת על-ידי מתנדבים בעלי נסיון במקצועות הטלוויזיה והעיצוב, הרואים ביצירתה חלק מרכזי בתנועה לזכויות בעלי-חיים. יומן חייתי קמה מקבוצת תקשורת עצמאית (אינדימדיה) המשמשת לה כגוף משדר.


עמותת הרצליה ונתניה אוהבות חיות

עמותת הרצליה ונתניה אוהבות חיות פועלת מ- 2003 לטובת כלבים נטושים וחתולים פצועים ברחבי הארץ ככלל ובכלביות העירוניות של הרצליה ונתניה בפרט, תוך דאגה לשלומם ורווחתם של בעלי החיים ומציאת בית חם עבורם. 

העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם המחלקות הווטרינריות של הרצליה ונתניה, במודל עבודה ייחודי ומוצלח, על מנת להפוך את הכלביות העירוניות למקום טוב ככל האפשר עבור הכלבים הנטושים ועל מנת להבטיח את איכות חייהם בהמשך. לאתר


עמותת אנונימוס לזכויות בעלי החיים

עמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים נוסדה בשנת 1994 ופועלת באפיקים של חינוך, הסברה, קמפיינים ציבוריים וקידום חקיקה ומדיניות המתחשבת בצורכיהם של בעלי החיים, תוך התמקדות בבעלי-חיים המנוצלים במשקים תעשייתיים. בין הישגי העמותה: איסור על פיטום אווזים וברווזים בישראל, איסור בידוד והצמאת עגלי חלב, הפסקת הניצול של חיות בר בקרקסים ועוד. צוות החקירות של העמותה חושף מידע המשמש כבסיס לחשיפות תקשורתיות ומהלכים  משפטיים.
אחת מיוזמות העמותה הוא פרויקט "אתגר 22+ - מנסים טבעונות ביחד" שמציע חוויה טבעונית ל-22 יום בקבוצת פייסבוק סודית, שבה המשתתפים מקבלים מתכונים משגעים, הדרכה אישית וליווי של תזונאיות קליניות – חינם.


הזנגביל

זנגביל (או המהטמה) הוא המוסד המוביל בירושלים בנושא צמחונות, זכויות בעלי-חיים, הגנת הסביבה ותזונה, אשר מופעל על ידי האיגוד היהודי הבין-לאומי לצמחונות. (הוקם בלונדון ע"י פיליפ פיק בשנת 1965).
מרכז פעילות האיגוד פועל בבריטניה, וחברים בו מקהילות יהודיות רבות בעולם.


תנו לחיות לחיות

עמותת "תנו לחיות לחיות" שהוקמה בשנת 1986 הינה ארגון שלא למטרות רווח, אשר שם לו למטרה לספק עזרה מיידית לבעלי חיים נטושים והנתונים במצוקה, לשקמם ולמצוא להם בתים מאמצים.

בישראל נמצאים אלפי כלבים וחתולים חסרי-בית, פצועים ונתונים למעשי התעללות. אלפים מהם מתים מדי חודש! חלקם מומתים בידי הרשויות וגורמים שונים, הנוקטים בדרכי השמדה אכזריות לפתרון בעיית ההתרבות הבלתי מבוקרת של בעלי החיים. חלקם מתים בסבל, קור ורעב ברחובות.


האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים

האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים הוקמה בשנת 1983 על-ידי ד"ר אנדרי מנשה ואחרים. מטרת האגודה היא להביא להפסקה המוחלטת של ניצולם של בעלי החיים בתעשיות הניסויים בישראל. האגודה מאתגרת את החשיבה המיושנת לפיה בעלי חיים הינם כלי לשימוש האדם, ופועלת לבסס תחתיה את ההכרה כי בעלי חיים הם יצורים חשים, הזכאים לכבוד, חמלה ואוטונומיה על גופם.

העיקרון המנחה את האגודה הינו הגנה בלתי מתפשרת על זכויותיהם הבסיסיות של בעלי החיים לחיים ללא סבל ושעבוד, עיקרון המגובה על ידי קיומם של אמצעי מחקר מודרניים ויעילים בעלי תרומה מוכחת לקידום המדע. אנו מתנגדים לניסויים בבעלי חיים מתוך הכרה בזכויותיהם הבסיסיות וחותרים לפיתוח ושימוש בטכנולוגיות מחקר מתקדמות.


269

התארגנות הפועלות למען חיות המשק ומנסה להראות את חשיבות החיה כאינדיבידואל: "צריבת מספרו של העגל – שמכונה על ידי התעשייה "269" – מהווה עבורנו אקט של הזדהות והנצחה. אנו בתקווה שנצליח לעורר הן מודעות והן אמפתיה לאותם אומללים, שאת זעקות האימה והכאב שלהם שומעים אך ורק סורגי כלוביהם וקירות המשחטות המגואלים בדמם".


החזית הישראלית לשחרור בעלי חיים

הזרוע הישראלית של ההתארגנות העולמית, הפועלת לשחרור חיות המשק וחילוצן מהשבי. החזית הישראלית מבצעת פעולות ישירות רבות שבראשון ריקון כלובים והובלת הפגנות.


עמותות וארגונים בחול


FARM- ארגון חיות המשקים (Farm Animal Rights Movement)

ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח המקדם אורח חיים טבעוני באמצעות חינוך והסברה ושואף לשים סוף לניצול בעלי החיים בתעשיות המזון מהחי.

PETA- ארגון פטה (PETA – People for the Ethical Treatment of Animals)

ארגון עולמי מוביל הפועל נגד ניצול בעלי חיים מסביב לעולם, בנוסף לארצות הברית יש לארגון שלוחות באנגליה, ספרד, גרמניה והודו.

ALF- ארגון שחרור בעלי חיים (Animal Liberation Front)

האתר של החזית לשחרור בעלי החיים. שם כולל לקבוצות עצמאיות או יחידים ברחבי העולם הפורצות למקומות בהם כלואים ומעונים בעלי חיים ומשחררות אותם.

Mercy For Animals- ארגון הפועל למען חיות המשק

ארגון עולמי עתיר תקציבים העוסק בפעילויות רבות כגון: תחקירים, סרטוני הסברה, ייעוץ משפטי, הסברה וחינוך לכל הגילאים.

 BUAV- אגודה בריטית הפועלת נגד ניסויים בבעלי חיים

בין האירגונים הוותיקים ביותר לזכויות בעלי חיים. בנוסף לפעילות בתוך אנגליה, האגודה עומדת בראש קמפיין ברחבי אירופה נגד ויויסקציה.


אתרי תוכן


תהיו בריאים - פורטל מסעדות ידידותיות לטבעונים

אתר הטבעונות הישראלי 

אתר הצמחונות הישראלי

animal.org.il

פורטל הטבעונות הישראלי

פורום צמחונות וטבעונות בתפוז

The Vegan Woman

חלב- עובדות או מיתוסים?

תיאבון בריא- אינדקס מתכונים טבעונים

 


אתרים שימושיים נוספים


tlvegan- פורטל של טבעונים

החברה להגנת החי בישראל- אבי קוזי מחלץ בעלי חיים

תמיכה אישית לטבעונים מתחילים- טבעונים ותיקים שמחים לעזור לטבעונים חדשים ולמתעניינים

טבלת קלוריות וערכים תזונתיים-  של ירקות, פירות, קטניות, פסטות, אגוזים ועוד.

veganshape- המקום שבו תוכלו ללמוד איך להיות חזקים ובריאים.

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

עוצב בהתנדבות ע"י ברק לאונרד, הראל לוי    נבנה ע"י בזיליקום גידול אתרים מקודם ע"י קידום אתרים עידן בן אור

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera