יקב קלו דה גת

תגיות ,
כתובת: קיבוץ הראל, עמק איילון
כתובת: קיבוץ הראל, עמק איילון
טלפון: 02-9993505
טלפון: 02-9993505

אודות בית העסק

יקב קלו דה גת שוכן על מורדות הרי יהודה וכרמיו נושקים לעמק איילון. בגבעות המשתפלות אל העמק גודלו ענבים במשך אלפי שנים, גת קדומה בת למעלה מ-3000 שנה נמצאת בשטח היקב. שילוב בין שכבת אדמה דקה המכסה אבן גיר ומיקרו אקלים יוצא דופן, מאפשרים גידול ענבי יין באיכות גבוהה במיוחד.

בשנת 1998 קיבוץ הראל, בשיתוף עם איל רותם, שיפצו מבנה ערבי ישן ששימש כמפקדתו של יצחק רבין במבצע הראל וסביבו נטעו הכרמים ונבנה מבנה היקב. זני הגפנים שנטעו כוללים, קברנה סובניון, מרלו, פטיט ורדו, סירה ושרדונה. זני הענבים הותאמו לחלקות השונות לאחר בדיקה ובחינה של התאמת תנאי הקרקע והאקלים לכל זן וזן.

בקלו דה גת אנו מנצלים את השמרים הטבעיים המצויים בגפנים שלנו לשם התססה, ולכן הופך טעמו של היין לעשיר ומורכב, ובכך מבטא במלואו את ייחודו של הטרואר, אזור הגידול, שלנו.

היינות האדומים מיוצרים תוך שימוש במיכלי תסיסה פתוחים וסגורים ומבוקרי טמפרטורה. לאחר יישונו בחביות, מועבר היין למנוחה למספר שבועות, טרם בקבוקו.

יינות לבנים - התירוש הנוצר ממעיכתם של ענבי השרדונה מועבר לחביות מעץ אלון צרפתי, לשם התססתו בתסיסה אלכוהולית ולאחר מכן בתסיסה מלולאקטית. כעת מתיישן היין על שמריו למשך 12 חודשים.

אתם מוזמנים לבקר אצלנו ביקב, להכיר את המסלול שעוברים הענבים מן הכרם ועד לבקבוק. הסיור החווייתי יאפשר לכם לגלות חלק מהסודות של היין המיוחד של קלו דה גת.

לאחר הסיור נעבור לטעימה מיינות היקב בליווי כיבוד טבעוני ומיוחד. בסיום ניתן יהיה לרכוש יינות בחנות היקב הכוללת את המגוון הידוע של יינות היקב וגם מהדורות מיוחדות של יינות יחודיים.

לדף האינסטגרם של יקב קלו דה גת

   לאתר האינטרנט של יקב קלו דה גת

בתי עסק נוספים בקטגוריית סימון מוצרים    בתי עסק ידידותיים לטבעונים נוספים בדרום


תגובות

תגובות

© כל הזכויות שמורות ל-Vegan-Friendly

אתר זה אינו תומך בדפדפן אינטרנט אקפלורר 7

עם זאת, תוכל לעדכן את הדפדפן שלך לדפדפן מודרני בקלות על ידי לחיצה על אחד הלינקים הבאים

Chrome Firefox Opera